Hymn Wierszowiska

Dla sponsorów

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele,

Wierszowisko potrzebuje wsparcia. Wy też możecie pomóc!

Wierszowisko to Festiwal Polskiej Poezji dla dzieci w Holandii. To konkurs recytatorski, który organizuje stowarzyszenie Forum Polskich Szkół w Holandii od ponad 20 lat!

Co robi FORUM? Zrzesza 18 polskich szkół społecznych z Holandii. Są to szkoły, które prowadzą uzupełniające zajęcia dla polonijnych dzieci. W programie szkół są lekcje języka polskiego, historii, geografii. W szkołach sobotnich dzieci poznają polskie tradycje, kulturę, uczestniczą w wydarzeniach, spotkaniach, konkursach.

W ciągu tygodnia dzieci uczęszczają do niderlandzkich szkół, w których bardzo dobrze sobie radzą. Badania pokazują, że używając regularnie różnych języków dzieci są zdrowsze i szczęśliwsze, osiągają sukcesy edukacyjne i zawodowe. Wielojęzyczność się opłaca!

Więcej o nasKto stworzył FORUM oraz kto obecnie pracuje w Zarządzie możesz przeczytać w powyższych linkach.

Forum organizuje wydarzenia dla polonijnych dzieci, dla nauczycieli, dla rodziców. Są to m.in.: Wierszowisko, Wakacyjny Konkurs Fotograficzny “Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka”, Konkurs Literacki, szkolenia dla nauczycieli, spotkania informacyjne, integracyjne i okolicznościowe. Współpracujemy z organizacjami kulturalno-oświatowymi, instytucjami i stowarzyszeniami z różnych krajów świata. Promujemy wielojęzyczność i wspieramy polonijne szkoły.

Abyśmy mogli tak dalej funkcjonować potrzebujemy wsparcia.

Największym naszym wydarzeniem, na które przez cały rok czekają dzieci ze szkół polonijnych w Holandii jest Wierszowisko. Na scenie w teatrze w Wijchen co roku występuje ponad 100 uczestników recytując wiersze polskich poetów, indywidualnie lub w przedstawieniach grupowych. Występy oglądają dumni rodzice, dziadkowie, nauczyciele i goście. Konkurs wspierają polskie organizacje, stowarzyszenia, polonijne media. Recytacje uczestników ocenia jury w skład którego wchodzą przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń, goście. Co roku zapraszamy znanych polskich pisarzy, aktorów, reżyserów. Jako organizatorom zależy nam  na prestiżu imprezy, tak aby występujące dzieci czuły, że uczestniczą w czymś wyjątkowym i ważnym, aby czuły się docenione. Dlatego też każdy uczestnik za udział w Wierszowisku dostaje medal, dyplom i upominek, a laureaci także dodatkowe atrakcyjne nagrody.

Aby zorganizować piękne wydarzenie dla dzieci, w odpowiedniej oprawie potrzebujemy wsparcia sponsorów, współpracy z mediami, pomocy wolontariuszy!

Jak możesz pomóc? Oferując pomoc finansową lub rzeczową lub pomagając jako wolontariusz.

Co oferujemy? 

Przedsiębiorcy i firmy: przedstawiamy pakiety dla darczyńców. Chętnych do wsparcia Wierszowiska i wykupienia pakietu prosimy o kontakt wysyłając e-mail na adres: reklama@wierszowisko.com

Pakiety dla darczyńców Wierszowiska   Pakketten in het nederlands

Osoby prywatne:
Wpłać dowolną kwotę na nasze konto NL16INGB0007611613 (lub skanując kod poniżej) a dołączysz do Grona Przyjaciół Forum

Wolontariusze:
Potrzebna jest pomoc w dniu Wierszowiska 19.03.2023 i wcześniej przy organizacji wydarzenia.
Skontaktuj się z nami! info@fpsn.nl

Pomoc rzeczowa, usługi:
Poszukujemy: fotografów, filmowców, techników, osób zajmujących się animacjami dla dzieci, firm piekących ciasta. Możesz przekazać rękodzieła na nagrody dla dzieci, nauczycieli. Możesz pomóc w zakupach nagród. Możesz zaproponować inną pomoc!

Wyniki wsparcia:

Można obejrzeć w naszej galerii.

Chciałbyś nas wesprzeć, masz do nas pytanie?
A może masz swoją propozycję współpracy?

Napisz do nas na: reklama@wierszowisko.com

Organizatorki:
Zarząd Forum Polskich Szkół w Holandii www.fpsn.nl
Agnieszka Lonska, Małgorzata Lubbers-Dąbrowska,
Katarzyna Kiszkiel, Marta van der Haagen, Renata Truś

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE! 
Przekaż tą wiadomość innym!