Hymn Wierszowiska

Koordynatorzy

Koordynacja organizacji Wierszowiska jest w rękach zarządu Forum Polskich Szkół w Holandii.

Kontakt: info@wierszowisko.com

Dla sponsorów: reklama@wierszowisko.com

 

Koordynatorzy w latach 2000-2015

Małgorzata Smółka

Pochodzi ze Stargardu Szczecińskiego. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, na kierunku Pedagogika Kulturalno-Oświatowa, fakultet teatralny. W Holandii jest od 1995 roku.Pracowała między innymi w Polskiej Szkole im. Ireny Kwiatkowskiej w Nijmegen. Przez kilka dobrych lat wspierała Zarząd Forum Polskich Szkół w Holandii- społecznej organizacji, skupiającej sobotnie szkoły społeczne, działające na terenie Holandii od 1996 roku. Od 1999 roku organizuje Wierszowisko czyli Festiwal Polskiej Poezji dla Dzieci.

W październiku 2010 roku założyła Fundację MMusic Polsko-Holenderskie Biuro koncertowe i Impresariat. Do celów Fundacji należy w szczególności: popularyzacja polskiej muzyki jazzowej na terenie Królestwa Niderlandów oraz krajów ościennych oraz popularyzacja holenderskiego jazzu na terenie Polski. MMusic reprezentuje obecnie następujących muzyków i zespoły: Franz von Choosy, Cezary Konrad, Dorota Miśkiewicz, Włodek Pawlik, Łukasz Pawlik, Maurits Roes, Filip Wojciechowski. www.mmusic.eu

Laureatka Polonusa 2014

Tomasz Karawajczyk

Urodził się w Legnicy, wykształcenie Wyższe magisterskie zdobyte we Wrocławiu na PWT, ukończył tam również podyplomowe studia dziennikarskie. Jedną trzecią swojego życia spędził w Holandii, gdzie prowadził własne studio graficzne www.GraphicalStroke.com

Z Wierszowiskiem związany od 2003 roku. Silnie zaangażowany w środowiskach polonijnych na rzecz krzewienia języka polskiego i kultury polskiej poprzez promocję i organizację spotkań ze znanymi osobami, gośćmi z Polski i całego świata. W społeczności rotterdamskiej obecny od 2004 roku, najpierw jako wiceprzewodniczący szkoły, nauczyciel i grafik, a po przeprowadzce do Arnhem przyjaciel i webmaster Niderlandzko-Polskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Do 2013 roku wspierał Zarząd Forum Polskich Szkół w Holandii i reprezentował Europę Zachodnią w Radzie Oświaty Polonijnej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej, jako organ doradczy i opiniotwórczy. Wyniesione doświadczenie z pracy w społecznych szkołach polonijnych wykorzystał w pracach nad tworzeniem internetowego programu metodycznego “Włącz Polskę” dla nauczycieli i rodziców poza granicami Polski.

Laureat Polonusa 2012

Ela  Rodenburg

Pochodzi z Lublina, gdzie skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Marie Curie- Skłodowskiej. W 1995 roku przyjechała do Holandii. Mieszka z rodziną w Tilburgu. W latach od 2003 do 2008 pracowała miedzy innymi w Zarządzie Polskiej Szkoły w Tilburgu, najpierw jako skarbnik a od 2006 jako przewodnicząca. W latach 2010-2014 aktywna jako vice-przewodnicząca Fundacji PLON (Polska Platforma Porozumiewawcza w Holandii). Aktywnie uczestniczy w w życiu Polonii w Holandii oraz w debatach na temat bezpieczeństwa i warunków pracy naszych rodaków w Holandii.

Joanna Hoppe

Zajmowała się kontaktami z darczyńcami Wierszowiska