Hymn Wierszowiska

Finał Wierszowiska 13 czerwca w Tilburgu

Jubileuszowe XX Wierszowisko jest inne niż wszystkie wcześniejsze edycje. Inne niż planowaliśmy, ale pandemia nie takie plany zmieniła.

Ale odbywa się a to najważniejsze! Za nami wspaniałe występy uczniów w szkołach, czy domach. Uczestnicy odebrali za udział upominki, medale, dyplomy. Wspaniale oglądało się występy dzieci, a wszystkie były piękne i zasłużyły na nagrody!

Nagrania obejrzeli jurorzy w składzie: Jerzy Fedorowicz i Jerzy Maciej Fedorowicz, Renata Kowalska, Marek Michalak, Jolanta Tatara, Barbara Wojda, Małgorzata Smółka, Tomasz Karawajczyk. Sekretarz jury Elżbieta Rodenburg podliczała i sprawdzała wszystkie głosy.
Każdy z jurorów oglądał występy i oceniał je indywidualne przyznając miejsca 1, 2 i 3. Głosy zostały przeliczone na punkty (miejsce 1 to 5 punktów, miejsce 2- 3 punkty a miejsce 3 – 1 punkt. Suma głosów wyłoniła laureatów oraz osoby wyróżnione. Każdy z jurorów może także przyznać specjalne wyróżnienie swojego imienia.

Finałowa gala Wierszowiska zaplanowana jest na 13 czerwca 2021 roku, od godziny 12:00 w Polskiej Szkole w Tilburgu, która będzie gospodarzem wydarzenia.

Niestety nadal obowiązują nas ograniczenia i do Tilburga możemy zaprosić jedynie finalistów czyli laureatów miejsc i osoby którym przyznano wyróżnienia – wraz z rodzeństwem i rodzicami. Konieczne jest zgłoszenie swojej obecności i podanie liczby osób towarzyszących finaliście.

Szczegółowy program wydarzenia podamy na kilka dni przed Wierszowiskiem – bo plan dnia uzależniony będzie od ilości osób jakie potwierdzą swój udział.

Wkrótce ogłosimy listę finalistów, których zapraszamy do Tilburga.
Finaliści będą mieli okazję raz jeszcze wystąpić ze swoim wierszem, laureaci będą mogli powiedzieć ze sceny kilka słów do publiczności! Spotkanie w Tilburgu będzie uroczystą galą tegorocznego Wierszowiska.

W programie także wystawa prac plastycznych konkursu plastycznego wierszowiskowego oraz wręczenie nagród laureatom tego konkursu.

Kolejne informacje już wkrótce! Zachęcamy także do śledzenia naszych profili społecznościowych na których publikujemy najwięcej aktualności.

Plakat XX Wierszowiska

Plakat XX Wierszowiska