Wierszowisko 2020 wspierająList gratulacyjny z Anglii

Dwudziesta rocznica polskiego konkursu recytatorskiego „Wierszowisko”

Wspaniały pomysł konkursu recytatorskiego, który corocznie od 20 lat przyciąga polskie dzieci wychowujące się na obczyźnie jest chyba jedna z najradośniejszych imprez kiedy nie tylko dzieci recytują  wyuczone na pamięć wiersze ale często całe rodziny gdzie Mamy przygotowują wspaniałe, pomysłowe stroje a Ojcowie ustawiają na scenie rekwizyty i dekoracje […]

Jurorzy Wierszowiska 2019

Z ogromną radością przedstawiamy jurorów Wierszowiska 2019. W tym roku oprócz gości z Holandii będą z nami goście z Polski, Anglii, Francji.

 

Jerzy Fedorowicz – Przewodniczący Jury Aktor teatralny i filmowy, reżyser spektakli teatralnych, nauczyciel akademicki, senator. Przewodniczący senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, zasiada także w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

 

[…]

Zaproszenie na Wierszowisko 2019

Autor projektu Tomasz Karawajczyk

Zapraszamy do udziału w Wierszowisku 2019 – uwaga zmieniony regulamin!

Wierszowisko ma 18 lat!

Grafika Kasia van den Broek

18 lat to w życiu moment symboliczny- wkraczamy w dorosłość, czas na dojrzałe decyzje, samodzielność i kroczenie własną drogą. Wierszowisko też właśnie skończyło 18 lat, a w niedzielę 18 marca obyło się pod urodzinowym tytułem „Dozwolone do lat 18-stu”.

Nasz festiwal już w pełni dojrzały, ale dzięki uczestnikom ma […]

Relacje fotograficzne i filmowe

Reportaż w TV Polonia

Zdjęcia Uczestnicy Wierszowiska 2018 w obiektywie Daniela Kempistego

Jurorzy w akcji w obiektywie Daniela Kempistego  

Organizatorzy w akcji w obiektywie Daniela Kempistego

Przygotowania w obiektywie Gosi Lubbers-Dąbrowskiej Wierszowisko w obiektywie Andrzeja Truś część 1 występy indywidualne Wierszowisko w obiektywie Andrzeja Truś część 2 występy grupowe

[…]