Hymn Wierszowiska

Wierszowisko 2022 - NOWA DATA

Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie i nauczyciele,

Przenosimy Wierszowisko 2022 na niedzielę, 5 czerwca 2022. To Zielone Świątki (Pinksteren), więc następny dzień, poniedziałek jest wolnym dniem. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy, ale jest to jedyna możliwa data w teatrze w Wijchen.
 
Mamy nadzieję, że ograniczeń będzie mniej, ale oczywiście dostosujemy się do wszystkich obowiązujących wówczas zasad. Może to oznaczać rozciągnięcie Wierszowiska w czasie, tak aby ograniczyć liczbę osób przebywających w tym samym czasie w budynku, limit widzów, pewnie będą obowiązywać kody QR dla wchodzących. 
 
Bardzo prosimy o poinformowanie rodziców o zmianie, zweryfikowanie listy uczestników i wysyłanie nam nowych (uzupełnionych, poprawionych) zgłoszeń do 15.02.2022. Jeśli już wysłaliście skany zgody rodziców, nie ma potrzeby wysyłać ich ponownie. Wszystkich prosimy jednak o wysłanie ponownie formularza zgłoszeniowego (który jest w załączniku)

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w XXI Festiwalu Polskiej Poezji dla Dzieci Wierszowisko. Festiwal zaplanowany jest na 5 czerwca 2022 roku, w teatrze ‘t Mozaiek w Wijchen. 

Temat Wierszowiska 2022 brzmi: Wiersze, wierszyki z odrobiną matematyki
Do udziału w Wierszowisku zapraszamy jak co roku wszystkie szkoły członkowskie Forum Polskich Szkół w Holandii, czyli 20 szkół z całej Holandii.

Festiwal to konkurs polskiej poezji dla dzieci, konkurs recytatorski gdzie słowo i tekst są najważniejsze. Zasady występów określa regulamin. Występy jak co roku odbywają się w dwóch kategoriach- indywidualna i zbiorowa. Na zgłoszenia uczestników czekamy do 15.02.2022

Zaproszenie na Wierszowisko, szkoły 2022 czerwiec
Wierszowisko regulamin 2022
Formularz zgłoszeniowy uczestników na Wierszowisko 2022 (szkoła) czerwiec

Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszy wierszowiskowy konkurs plastyczny, który w tym roku organizuje Polska Szkoła z Groningen. Temat tegorocznego konkursu plastycznego to: Matematyka w plastyce.

Poszukujemy sponsorów – osoby lub firmy, które chciałyby wesprzeć darowizną nasze wydarzenie prosimy o kontakt:
reklama@wierszowisko.com lub na info@wierszowisko.com

Szukamy także osób do pomocy przy organizacji Festiwalu jak i w dniu Wierszowiska.
Będą potrzebni wolontariusze do pilnowania porządku, rejestracji uczestników i gości, pomocy za kulisami, zajmujące się sponsorami i gośćmi itp. Chętnych prosimy o kontakt: info@wierszowisko.com

Plakat Wierszowisko 2022