Hymn Wierszowiska

Informacje dla uczestników Wierszowiska 2023

Miejsce i terminy:

 1. Adres: Teatr ‘t Mozaïek, Campuslaan 6, Wijchen (koło Nijmegen) https://www.mozaiekwijchen.nl/
 2. Teatr znajduje się na obrzeżach Wijchen – można kierować się znakami Campus/ Bibliotheek/ Mozaiek.
 3. Wokół teatru znajdują się bezpłatne parkingi.
 4. Zwracamy uwagę na ruch jednokierunkowy – wyjazd i wjazd na teren są z różnych stron.
 5. W holu znajduje się szatnia (bezpłatna).
 6. Data: 19 marca 2023, od godz. 10.30 rejestracja uczestników (później również). Rodzic który przyjeżdża z dzieckiem zgłasza w recepcji obecność podając imię, nazwisko i kategorięwiekową w jakiej występuje dziecko.
 7. Od 11.00 rozpoczęcie konkursu. Prosimy występujących w najstarszych kategoriach opunktualność i obecność na czas na sali przed godziną 11.00. Kolejni uczestnicy mogą przyjechać później, ale prosimy o obecność na czas. W razie spóźnienia dziecko może wystąpić najpóźniej na koniec swojej kategorii wiekowej. Jurorzy oceniają występy na bieżąco, a po każdej kategorii wyłaniają już laureatów.
 8. Czas podany w scenariuszu jest tylko orientacyjny. Możliwe są opóźnienia, ale też (jeśli np ktoś nie przyjedzie) możliwe że kolejna kategoria wiekowa zacznie się wcześniej niż zakładamy w scenariuszu.
 9. Na Wierszowisko można zaprosić dodatkowych widzów. Impreza nie jest biletowana.
 10. Informacje o Wierszowisku znajdzieci na naszych stronach: www.wierszowisko.com oraz www.fpsn.nl, a także na profilach na facebooku https://www.facebook.com/wierszowisko.festiwal. Profil https://www.instagram.com/fpsn.nl/ jest także na instagramie. Zapraszamy do obserwowania.

Zachowanie:

 1. Bardzo prosimy o nieprzynoszenie własnego jedzenia. Menu lunchcafé w teatrze jest stronie menu: https://www.mozaiekwijchen.nl/lunchcafe/lunchkaart/
 2. W teatrze możliwa jest płatność kartą lub gotówką. Możliwe, że będzie trzeba kupić żetony w kasie, a później płacić nimi w barze. Obsługa kawiarni mówi tylko po holendersku. Na widowni kategorycznie zabronione jest jedzenie i picie. Wyjątek stanowią jurorzy, którzy spędzają na widowni cały dzień i na swoim stole będą mieli napoje. Prosimy o dostosowanie się do tej zasady.
 3. Prosimy o zachowanie ciszy na widowni, szczególnie w czasie występów. Prosimy NIE wychodzić z sali ani NIE wchodzić. To naprawdę przeszkadza występującym. Scenariusz przewiduje przerwy, w czasie których można wyjść z widowni i tylko w tym czasie prosimy to robić. Jeśli ktoś koniecznie musi wyjść – to powrót na widownię będzie możliwy tylko w czasie przerwy.
 1. Występujące dzieci pozostają pod opieką własnych rodziców.
 2. Zwracamy uwagę żeby dzieci nie wchodziły na scenę w przerwach, pod widownię, do innych części budynku czy do piwnic. Budynek nie jest bezpiecznym miejscem do zabawy dla dzieci. Prosimy nie zostawiać dzieci bez opieki.
 3. Jeśli coś w teatrze po Wierszowisku zostanie, coś się zgubi – prosimy o kontakt z organizatorami (info@fpsn.nl)
 4. Występy są po to aby je oglądać. Wierszowisko to nie tylko występ naszego dziecka, naszej szkoły – ale także innych dzieci. Uszanujmy innych występujących.

Zasady występów:

 1. Uczestników konkursu obowiązuje regulamin Wierszowiska. W nim określone są także kryteria oceny. https://www.wierszowisko.com/wp-content/uploads/Wierszowisko- regulamin-2023.pdf
 2. Udział w Wierszowisku jest równoznaczny ze zgodą na warunki regulaminu, ustalone zasady, publikację wizerunku i nazwiska dziecka.
 3. Dla uczestników zarezerwowany jest pierwszy rząd na widowni. Przed każdą kategorią wiekową prosimy uczestników tej kategorii o zajęcie miejsc w pierwszym rzędzie (aby dzieci miały bliżej na scenę i szybko na nią nią wchodziły)
 4. Opłata za udział w Wierszowisku – w wysokości 5 euro za występujące dziecko przeznaczana jest na upominki dla wszystkich występujących.
 5. Występy będą fotografowane i filmowane przez fotografów Wierszowiska. Obecna będzie telewizja. Zdjęcia będą opublikowane po wydarzeniu na naszych stronach. Można robić zdjęcia i filmy indywidualnie, prosimy jednak nie przeszkadzać innym (zwłaszcza oficjalnym) fotografom i uczestnikom.
 6. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do wypisania formularza zgody m.in. na udostępnienie wizerunku dziecka oraz podanie jego danych osobowych. Skany formularzy powinny zostać wysłane przy zgłoszeniu udziału, a oryginały (wydrukowane, podpisane wersje) prosimy dostarczyć organizatorom w dniu Wierszowiska przy rejestracji uczestników. Odpowiedzialne za dopełnienie tej formalności są szkoły.

Nagrody:

 1. Każdy uczestnik bezpośrednio po występie otrzyma medal, dyplom imienny, upominek, upominek od sponsorów.
 2. Jeśli zdarzy się błąd w nazwisku na dyplomie (choć prosiliśmy szkoły o sprawdzenie) bezpośrednio po zakończeniu Wierszowiska będzie można zgłosić to organizatorom. Mamy niewielką pulę nagród na wymianę oraz zapasowe dyplomy.
 3. Laureaci Wierszowiska otrzymują nagrody po zakończeniu wszystkich występów. Będą puchary za miejsca 1, 2 i 3. Za wyróżnienia nie ma pucharów. Każdy z laureatów otrzyma też dodatkowe nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Organizacja występów indywidualnych:

 1. Zaczynamy od najstarszych kategorii wiekowych. Podkreślamy,
  że godziny podane w scenariuszu są orientacyjne i mogą ulec zmianie (występ może zacząć się wcześniej lub później niż przewidziano).
 2. Wejście na scenę odbywać się będzie bezpośrednio z widowni. Uwaga: schody na scenę są d osyć strome. Prosimy o pomoc najmłodszym dzieciom.
 3. Kolejność występów podana jest w scenariuszu.
 4. Pomiędzy kategoriami wiekowymi będzie przerwa, w czasie której uczestnicy z kolejnej kategorii będą proszeni o zajęcie miejsc w pierwszym rzędzie, by móc szybciej
  i sprawniej wejść na scenę.
 5. Najmłodszym dzieciom mogą towarzyszyć np. rodzice, rodzeństwo (nawet na scenie jeśli dziecko będzie bało się samo wyjść).
 6. Jeśli dziecko dopadnie trema i nie będzie chciało wystąpić – może przepuścić w kolejce innego uczestnika lub wystąpić na koniec swojej kategorii wiekowej.
 7. Standardowo scena będzie oświetlona w kilku punktach, widownia będzie również lekko oświetlona.
 8. Mikrofony. W czasie występów indywidualnych będzie mikrofon na statywie (można go zostawić na statywie lub trzymać w ręku – wedle uznania). Będzie osoba do ustawiania mikrofonu dla dziecka.

Atrakcje:

 1. QUIZ WIERSZOWISKA
  W czasie Wierszowiska można wziąć udział w rodzinnym Quizie Wierszowiskowym (dzieci m ogą wziąć kartki z kosza, rozwiązać Quiz, wrzucić kartki do kosza z odpowiedziami). Rozstrzygnięcie będzie w czasie określonym w programie. Karty będą do odebrania w foyer teatru na stoisku FPSN.
 2. Rok Wisławy Szymborskiej
  W czasie Wierszowiska z okazji Roku Szymborskiej będzie też do wygrania książka z wierszami noblistki. Informacje będą na naszym stoisku w dniu Wierszowiska.
 1. ZABAWY w kawiarni teatru
  Dla najmłodszych będą przygotowane zabawy stolikowe w kawiarni teatru. Zwracamy jednak uwagę, że nie będą to wielkie atrakcje – najważniejsze tego dnia to występy dzieci na scenie i na tym jako organizatorzy się skupiamy.
 2. STOISKA gości, sponsorów
  W kawiarni będą stoiska naszych gości, organizacji, szkół, sponsorów.Będzie z nami gość z Polski pani Agnieszka Frączek, autorka wielu wierszy dla dzieci. Można będzie kupić jej książki, poprosić o autograf, porozmawiać.
  Będzie z nami Agnieszka Zakrzewska, polska autorki powieści obyczajowych (dla dorosłych, starszych nastolatków). Można będzie kupić jej książki, poprosić o autograf, porozmawiać.

Trzymamy za wszystkich występujących kciuki i życzymy powodzenia.

Pamiętajmy, że przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, że już sam występ na scenie jest sukcesem naszych dzieci, a nagrody i miejsca są tylko miłym dodatkiem.

Liczymy, że będzie to dla wszystkich udany dzień. Kontakt do organizatorów: info@fpsn.nl