Hymn Wierszowiska

Zaproszenie na Wierszowisko 2024

Serdecznie zapraszamy szkoły polonijne z Holandii do udziału w kolejnym Wierszowisku, które odbędzie się 17 marca 2024 roku w Wijchen. W tej edycji konkursu obejrzymy tylko występy grupowe. 

Udział szkoły w Wierszowisku prosimy zgłosić do 15.01.2024. Formularz zgłoszeniowy został wysłany do szkół. Szkoły zgłaszają uczestników na konkurs.

Prosimy o zapoznanie się z uaktualnionym regulaminem Wierszowiska.

[…]

Informacje dla uczestników Wierszowiska 2023

Miejsce i terminy:

Adres: Teatr ‘t Mozaïek, Campuslaan 6, Wijchen (koło Nijmegen) https://www.mozaiekwijchen.nl/Teatr znajduje się na obrzeżach Wijchen – można kierować się znakami Campus/ Bibliotheek/ Mozaiek.Wokół teatru znajdują się bezpłatne parkingi.Zwracamy uwagę na ruch jednokierunkowy – wyjazd i wjazd na teren są z różnych stron.W holu znajduje się szatnia (bezpłatna).Data: 19 marca 2023, od godz. 10.30 rejestracja uczestników (później również). Rodzic który przyjeżdża z dzieckiem zgłasza w recepcji obecność […]

Relacja z Wierszowiska 2022

Po DWÓCH latach Wierszowisko znów wróciło na deski teatru w Wijchen. Powrót radosny i liczny, bo wystąpiło aż 135 uczestników w występach indywidualnych i grupowych. Po ograniczeniach związanych z pandemią, na scenie pojawiły się ponownie grupy (aż OSIEM!). Wystąpiło 96 uczestniczek i 39 uczestników. Indywidualnie recytowano wiersze 14 autorów, a aż 12 wierszy było […]

Prezenterki Wierszowiska 2022

Scenariusz Wierszowiska 2022

Poniżej scenariusz tegorocznego Wierszowiska w formacie pdf:

> Scenariusz Wierszowiska 2022

Życzymy wszystkim udanych przygotowań i wspaniałych występów! Do zobaczenia na Wierszowisku 2022, w niedzielę 5 czerwca!

Zapraszamy także szkoły, które w tym roku nie biorą udziału!

[…]