Hymn Wierszowiska

O Wierszowisku, którego nie było... 

  Dzisiaj  kolejny trudny moment w tym trudnym czasie – powinniśmy właśnie oglądać występy dzieci na jubileuszowym XX Wierszowisku. Jeszcze kilka tygodni temu niewyobrażalny był inny przebieg tego dnia – mieliśmy realizować krok po kroku precyzyjnie zaplanowany, dopracowany, układany przez ostatnie tygodnie scenariusz Wierszowiska. Nowy scenariusz napisało nam życie i świat staje na głowie zmuszając […]

Wirtualne Wierszowisko

Jubileuszowe XX Wierszowisko przenieśliśmy na kolejny rok.  Wiemy, że większość uczestników już doskonale znała swoje wiersze i czekała na to wydarzenie – dlatego otwieramy wirtualną scenę na której możecie się pokazać! Prześlijcie nam filmy z Waszą recytacją wiersza, a my zamieścimy je na naszej stronie. Do zabawy zapraszamy także inne dzieci z polonijnych szkół w […]

Ze względu na koronawirus XX Wierszowisko zostaje przełożone

W trosce o bezpieczeństwo uczestników i polonijnych rodzin podjęliśmy decyzję o rezygnacji z przeprowadzania Wierszowiska 22 marca 2020. Wydarzenie jest dużą imprezą i choć na chwilę obecną nie ma zaleceń odwoływania takich wydarzeń, uznaliśmy, że nie możemy czekać z podjęciem tej decyzji. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. 

To była trudna decyzja, ale Wierszowisko jest wydarzeniem dla […]

Wyniki konkursu plastycznego 2020

Prezentujemy wyniki tegorocznego konkursu plastycznego 2020: Ilustracja do ulubionego wiersza. Nadesłano 100 prac z 14 szkół z całej Holandii. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Galeria nagrodzonym prac tutaj, a galeria wszystkich prac nadesłanych na konkurs tutaj.

Dziękujemy Polskiej Szkole w Helmond, która przeprowadziła konkurs, a także jurorom konkursu.

Wręczenie nagród oraz wystawa prac konkursowych były planowane podczas […]

Spotkanie z Markiem Michalakiem w Amersfoort 21-03 godz. 14.00

Forum Polskich Szkół i Polska Szkoła w Amersfoort zapraszają na spotkanie z jurorem Wierszowiska 2020, przewodniczącym Kapituły Orderu Uśmiechu, Kawalerem Orderu Uśmiechu, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka. Spotkanie jest przeznaczone dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Update 10 marca 2020

Spotkanie zostaje odwołane.