Wierszowisko 2022 wspierająHymn Wierszowiska

Ze względu na koronawirus XX Wierszowisko zostaje przełożone

W trosce o bezpieczeństwo uczestników i polonijnych rodzin podjęliśmy decyzję o rezygnacji z przeprowadzania Wierszowiska 22 marca 2020. Wydarzenie jest dużą imprezą i choć na chwilę obecną nie ma zaleceń odwoływania takich wydarzeń, uznaliśmy, że nie możemy czekać z podjęciem tej decyzji. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. 

To była trudna decyzja, ale Wierszowisko jest wydarzeniem dla dzieci, mają się na nim dobrze bawić, cieszyć z występów, spędzać czas razem. Organizowanie Wierszowiska w okrojonej formie, z zachowaniem szczególnej ostrożności, zasad, a więc i bez atrakcji dodatkowych, bez uścisków, bez tortu i wspólnych zdjęć nie będzie dla dzieci przyjemnością, a tego nie chcemy. 

Po konsultacjach z zarządami szkół wiemy też, że znaczna część uczestników zadeklarowała, że nie przyjedzie na festiwal nawet jeśli nie będzie odgórnego zakazu.

Będziemy rozważać możliwe scenariusze, ale wszystko wskazuje na to, że Jubileuszowe XX Wierszowisko odbędzie się za rok, 14 marca 2021 roku, czyli w dniu w którym miało odbyć się kolejne Wierszowisko. Temat wydarzenia pozostanie taki sam, uczestnicy którzy mieli wystąpić w tym roku będą mogli wystąpić rok, ale będzie można zapisać też nowe dzieci. Szczegóły zostaną  ustalone na Walnym Zebraniu zarządów szkół członkowskich 19  kwietnia 2020 roku. 

Mamy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy. Życzymy wszystkim zdrowia i spokoju. Dbajcie o siebie!

 

Strona wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/events/378638489640566/

Z poważaniem | Kind regards | Met vriendelijke groeten 

Agnieszka Lonska, Gosia Lubbers-Dąbrowska, Marta van den Haagen

Forum Polskich Szkół w Holandii / Forum Poolse Scholen in Nederland