Wierszowisko 2019

Darczyńcy 2019

Wyniki Wierszowiska 2016

puchary Puchar Wierszowiska

Wyniki Wierszowiska 2016

 

Występy indywidualne:

Kategoria wiekowa 4-6 lat

 

1 miejsce ex aequo:

Kevin Zwoiński 6 lat,  Polska Szkoła w Oss ,  „Bąk i strąk” Urszuly Kozłowskiej oraz

Bartłomiej Bruś 6 lat, Polska Szkoła Tilburg,  „Zielono mi” Agnieszka Frączek

2 miejsce

Julia Lonska 6 lat, Polska Szkoła w Oss, „Na smutki..” Agnieszka Frączek

3 miejsce ex eaquo:

Nathan Truś 4 lata, Polska Szkoła w Tilburgu, „Żuczek i żabki”, Hanna Ożogowska,

Zuzanna Kaczmarek 5 lat Polska Szkoła Haga, „W ogródku”, Dorota Gellner

wyróżnienie:

Oliwier Weijers 5 lat, Polska Szkoła Nijmegen,  „O Boboku” Aneta Noworyta

Patricia Wolny 4 lata, Polska Szkoła Haga,  „Jak to dobrze być dziewczynką” Katarzyna  Kowalska

 

Kategoria wiekowa 7-9 lat

1 miejsce

Klara Cyrys, 9 lat Polska Szkoła w Oss, „Wędrówka” Danuta Wawiłow

2 miejsce ex eaquo

Oskar van den Haagen 8 lat, Polska Szkoła Amsterdam, “Czarna krowa”  K. Łochocka

Aemke Fennema 7 lat, Polska Szkoła Lokomotywa Amsterdam, „Zielona ciuchcia”  Natalia Usenko

3 miejsce

Oliwia Obadowska, 8 lat, Polska Szkoła w Oss, „Słoń Trąbalski” Julian Tuwim,

 

Kategoria wiekowa 10-13 lat

1 miejsce

Klaudia Przybylska, 11 lat, Polska Szkoła Tilburg, „Pan Zielonka”, Maria Konopnicka

2 miejsce

Basia Walorska, 10 lat, Polska Szkoła w Oss, fragment „Pan Tadeusz” , Adam Mickiewicz

3 miejsce

Zosia Fennema, 11 lat, Polska Szkoła Lokomotywa Amsterdam, „Owsianka” Natalia Usenko

 

Kategoria grupowa

1 miejsce  oraz puchar Wierszowiska Polska Szkoła Lokomotywa Amsterdam

Tytuł przedstawienia: „Zielone Kapturki i wilk” na podstawie „Zabawy w teatr” Zofii Wójcik

Reżyser/ osoba lub osoby przygotowujące występ:  Agata Jankowska oraz Gabriela Greszta

2 miejsce Polska Szkoła Kreda Lisse

Tytul przedstawienia: Wycieczka, W.Sciskowski

Reżyser/ osoba lub osoby przygotowujące występ: Agnieszka Mazur

3 miejsce Polska Szkoła Oss

Tytuł przedstawienia:  „Gra w zielone” z wykorzystaniem wierszy następujących autorów: Cezary Domagala, Marek Gaszyński, Jerzy Ficowski, Gabriela Skrzypczak, Bozena Forma, Jerzy Bielunas, Marek Dutkiewicz, Magdalena Czapińska

Scenariusz: Beata Jurczak, Magdalena Obadowska, Agnieszka Lonska

 

Nagroda specjalna:

Puchar Konsula RP w Hadze: 

Polska Szkoła w Tilburgu za przedstawienie „Pewnego razu nie tak dawno temu…” scenariusz Justyna van Halteren Bogucka z wykorzystaniem fragmentów wierszy Haliny Szayerowej, Marii Konopnickiej,Haliny Porębskiej, Wandy Chotomskiej, Andrzeja Kudelskiego

Puchar najmłodszego uczestnika otrzymał

Nathan Truś, 4 lata  Polska Szkoła Tilburg

Nagrodę dla najstarszego uczestnika : warsztaty teatralne ufundowała Scena Polska w Holandii

Ada van den Haagen 13 lat Polska Szkoła Lokomotywa Amsterdam

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!