Hymn Wierszowiska

Jury XV Wierszowiska

Przedstawiamy skład Jury XV Wierszowiska.

  • Dorota Hulsenboom – Perłowska – Przewodnicząca Jury
  • Senator Barbara Borys-Damięcka – Senator RP
  • Małgorzata Pacek – Konsul Ambasady RP w Hadze
  • Łukasz Dębski – pisarz, poeta, animator kultury
  • Małgorzata Małyska – przedstawiciel ORPEG-PCN w Lublinie
  • Waldemar Pankiw – przedstawiciel PNKV
  • Agnieszka Steur – polonistka, nauczycielka, badaczka języka, pisarka, dziennikarka i felietonistka
  • Elle vd Ven- Wesołowska – sekretarz

Małgorzata Małyska- nauczyciel konsultant pedagogiki wczesnoszkolnej. Od kilkunastu lat wykładowca na szkoleniach dla nauczycieli FPSN tym razem w nowej roli. Dzięki uprzejmości kierownictwa ORPEG-u w Lublinie pani Małgosia zasiądzie w naszym Jury po raz pierwszy! www.pcn.lublin.pl

Łukasz Dębski – ten znany pisarz, poeta będzie gościem Wierszowiska już po raz … piaty!!! O ile dobrze policzyliśmy. A razem z Ania Kaszuba-Dębską dzień przed Wierszowiskiem, odbędą się z tą znaną parą warsztaty autorskie w polskiej szkole Osstoja. Urodzony w 1975r. – prozaik, scenarzysta, autor licznych książek dla dzieci. Debiutował zbiorem “Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem” (2001). Mieszka i pracuje w Krakowie a w swojej kawiarni na zbiegu ulic Felicjanek i Małej organizuje liczne spotkania i imprezy literackie także dla małych czytelników. Koordynatorzy Wierszowiska pragną już w tym miejscu podziękować polskiej szkole Osstoja za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy pokryć koszt przyjazdu rodziny Dębskich na XV Wierszowisko do Holandii. 

Agnieszka Steur – polonistka, nauczycielka, badaczka języka, pisarka, dziennikarka i felietonistka. Absolwentka Uniwersytetu Amsterdamskiego – kierunek Języki Słowiańskie i Kultura. Ukończyła studia pracą i rozległymi badaniami na temat wpływu języka holenderskiego na język polski dzieci dwujęzycznych mieszkających w Holandii. Od lat jest zagorzałą zwolenniczką nauki języka polskiego dzieci urodzonych i wychowywanych w polsko-holenderskich rodzinach. Autorka powieść fantasy zatytułowanych “Wojna w Jangblizji. W domu” i „Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie”. Książki tej młodej autorki są na tyle wciągająca, że czasami ciężko odstawić książkę, żeby wrócić do pracy, bywają chwile u czytelników, że zostawiają pracę, żeby wrócić do tamtego świata… Wojna w Jangblizji może sprawić, że starsi czytelnicy będą wspominać lata dzieciństwa, szalone wspomnienia z błogiego życia, a młodzi nie wrócą, tak szybko do smart-aparatów.