Wierszowisko 2019

Darczyńcy 2019

Jurorzy Wierszowiska 2019

Z ogromną radością przedstawiamy jurorów Wierszowiska 2019. W tym roku oprócz gości z Holandii będą z nami goście z Polski, Anglii, Francji.

 

Jerzy Fedorowicz – Przewodniczący Jury Aktor teatralny i filmowy, reżyser spektakli teatralnych, nauczyciel akademicki, senator. Przewodniczący senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, zasiada także w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

 

[…]

Zaproszenie na Wierszowisko 2019

Autor projektu Tomasz Karawajczyk

Zapraszamy do udziału w Wierszowisku 2019 – uwaga zmieniony regulamin!

Wierszowisko ma 18 lat!

Grafika Kasia van den Broek

18 lat to w życiu moment symboliczny- wkraczamy w dorosłość, czas na dojrzałe decyzje, samodzielność i kroczenie własną drogą. Wierszowisko też właśnie skończyło 18 lat, a w niedzielę 18 marca obyło się pod urodzinowym tytułem „Dozwolone do lat 18-stu”.

Nasz festiwal już w pełni dojrzały, ale dzięki uczestnikom ma […]

Relacje fotograficzne i filmowe

Reportaż w TV Polonia

Zdjęcia Uczestnicy Wierszowiska 2018 w obiektywie Daniela Kempistego

Jurorzy w akcji w obiektywie Daniela Kempistego  

Organizatorzy w akcji w obiektywie Daniela Kempistego

Przygotowania w obiektywie Gosi Lubbers-Dąbrowskiej Wierszowisko w obiektywie Andrzeja Truś część 1 występy indywidualne Wierszowisko w obiektywie Andrzeja Truś część 2 występy grupowe

[…]

Wyniki XVIII Wierszowiska

    To był długi, pełny wrażeń i emocji dzień. Na wierszowiskowej scenie pojawiło się 87 młodych uczestników, którzy zaprezentowali się znakomicie recytując przepięknie polskie wiersze. Obejrzeliśmy 6 występów grupowych przygotowanych przez szkoły, wysłuchaliśmy 43 wierszy w występach indywidualnych. Ogromnie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników- każdy zasłużył na medal z naszym wesołym słoneczkiem! […]