Wierszowisko 2019

Darczyńcy 2019

Nagrody książkowe już w drodze

Dzisiaj dotarły do Organizatorów Wierszowiska nagrody specjalne- książki z dedykacją pani Wandy Chotomskiej! Pani Wandzie i jej wnuczce – Karolinie Golbie, serdecznie dziękujemy!

W drodze do Holandii są też książki, o które dzielnie zabiegała nasza niezastąpiona pani senator Barbara Borys-Damięcka.

Cennym przewozem ciężkich dwóch kartonów zaopiekował się Pan Marek Garstka z Międzynarodowego przewóz […]

XV Wierszowisko – 15.03.2015

XV Wierszowisko – 15.03.2015 Jubileuszowe XV Wierszowisko odbędzie się 15 marca 2015 roku. Prosimy wszystkich o przesyłanie propozycji tematów na adres wierszowisko@fpsn.nl do 30 czerwca 2014. Ostateczny temat zostanie podany do wiadomości na stronie i FB najpóźniej do końca lipca.

Bohdan Stefan Winiarski

Lekcja historii po Wierszowisku:

Mężem aktorki Anny Nehrebeckiej jest dyplomata Iwo Byczewski (obecnie ambasador RP w Tunezji) wnuk Bohdana Stefana Winiarskiego. Postać mało znana polskim mieszkańcom w Holandii.

Bohdan Stefan Winiarski – był sędzią i przewodniczącym Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

Po agresji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 został aresztowany przez Niemców i […]

los nr 115

Organizatorzy Wierszowiska PILNIE proszą o zgłoszenie się osoby, która zakupiła los nr 115 i wygrała profesjonalną sesję zdjęciową w studio Dream Art. Prosimy o kontakt e-mailowy: wierszowisko@fpsn.nl w celu omówienia odebrania nagrody.

Pozdrowienia od Wandy Chotomskiej

Warszawa marzec 2014

Dzień dobry, kochani!

Wierszowisko rymuje się z -blisko. Więc kiedy usłyszałam o Waszym Wierszowisku – poczułam się od razu blisko Was. Znacznie bliżej niż z Warszawy do Malden. I pomyślałam sobie, że zaproszę Was do siebie. Do mojego warszawskiego mieszkania. Jak tam traficie? Najlepiej po rymach. Po rymach i linijkach […]